Typ tekstu: Książka
Tytuł: Alkohol a społeczeństwo. Postawy i zachowania Polaków wobec alkoholu i problemów alkoholowych
Rok: 2004
dotyczącym diagnozowania
i rozpoznawania problemów społecznych. Wynika ono z naszej dzisiejszej dyskusji i dotyczy zarówno ustalenia strategii badawczych, jak również z faktu, że w 2004 roku Polska włączy się do Europejskiego Systemu Monitorowania Zjawisk Związanych z Alkoholem. Unia Europejska tworzy swój własny system w tym zakresie i rodzi się pytanie, na ile jest on spójny z tym, który stosowaliśmy w Polsce dotychczas.

prof. Kazimierz Frieske
Obecnie obowiązuje 17 wskaźników opracowanych przez EUROSTAT, mierzących tzw. wykluczenie społeczne. Nie ma wśród nich żadnego, który dotyczyłby grupy ludzi nadmiernie pijących. Niestety rozmaite systemy gromadzenia informacji nie przekładają się na siebie i nie dopełniają.


W KIERUNKU
dotyczącym diagnozowania <br>i rozpoznawania problemów społecznych. Wynika ono z naszej dzisiejszej dyskusji i dotyczy zarówno ustalenia strategii badawczych, jak również z faktu, że w 2004 roku Polska włączy się do Europejskiego Systemu Monitorowania Zjawisk Związanych z Alkoholem. Unia Europejska tworzy swój własny system w tym zakresie i rodzi się pytanie, na ile jest on spójny z tym, który stosowaliśmy w Polsce dotychczas.&lt;/&gt;<br><br>prof. Kazimierz Frieske<br>&lt;who5&gt;Obecnie obowiązuje 17 wskaźników opracowanych przez EUROSTAT, mierzących tzw. wykluczenie społeczne. Nie ma wśród nich żadnego, który dotyczyłby grupy ludzi nadmiernie pijących. Niestety rozmaite systemy gromadzenia informacji nie przekładają się na siebie i nie dopełniają.&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br><br>&lt;div sex="mf"&gt;&lt;tit&gt;W KIERUNKU
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego