Typ tekstu: Książka
Tytuł: Przekształcenia własnościowe przedsiębiorstw w Polsce
Rok: 2002
podejmowana w przypadku, gdy sytuacja ekonomiczna przedsiębiorstwa jest na tyle zła, że ścieżki prywatyzacji określone ustawą prywatyzacyjną (obecnie - komercjalizacyjną) nie mają sensu. W ramach procedury likwidacyjnej dominującą rolę odgrywa (można szacować - w 80 przypadków) wyprzedawanie mienia firmy we fragmentach, podobnie jak ma to z reguły miejsce w upadłości.
Według danych na koniec 2000r., likwidacje rozpoczęto w 1527 przedsiębiorstwach państwowych, a zakończono jedynie w 594 (tj. w 38,9 przypadków). Przebieg procesów likwidacji przedsiębiorstw na podstawie ustawy o pp został przedstawiony w tabeli VII.5.
Dane zawarte w kolumnach 2 oraz 4 zostały zobrazowane na rysunku VII.4.

Analiza przebiegu likwidacji przedsiębiorstw państwowych
podejmowana w przypadku, gdy sytuacja ekonomiczna przedsiębiorstwa jest na tyle zła, że ścieżki prywatyzacji określone ustawą prywatyzacyjną (obecnie - komercjalizacyjną) nie mają sensu. W ramach procedury likwidacyjnej dominującą rolę odgrywa (można szacować - w 80&lt;symbol desc="per cent"&gt; przypadków) wyprzedawanie mienia firmy we fragmentach, podobnie jak ma to z reguły miejsce w upadłości.<br>Według danych na koniec 2000r., likwidacje rozpoczęto w 1527 przedsiębiorstwach państwowych, a zakończono jedynie w 594 (tj. w 38,9&lt;symbol desc="per cent"&gt; przypadków). Przebieg procesów likwidacji przedsiębiorstw na podstawie ustawy o pp został przedstawiony w tabeli VII.5.<br>Dane zawarte w kolumnach 2 oraz 4 zostały zobrazowane na rysunku VII.4.<br><br>Analiza przebiegu likwidacji przedsiębiorstw państwowych
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego