Typ tekstu: Książka
Autor: Hamrol Adam, Mantura Władysław
Tytuł: Zarządzanie jakością. Teoria i praktyka
Rok wydania: 2002
Rok powstania: 1998
rzeczy, cechą stałą jest każda cecha jednostanowa.
12 Ze względu na liczbę wyróżnionych stanów cechy, dzieli się je na cechy jednostanowe, dychotomiczne (dwustanowe) i wielostanowe. Z uwagi na prostotę, cechy dychotomiczne są często stosowane w komunikacji społecznej (np. dobry - zły, zimny - gorący, wysoki - niski). W zastosowaniach profesjonalnych cechy dychotomiczne są na ogół przekształcane w cechy wielostanowe.
13 Przyjmując za kryterium moc zbioru przedmiotów, którym przysługują, cechy dzielą się na indywidualne i wspólne. Cechy indywidualne przynależą pojedynczym przedmiotom i umożliwiają ich wzajemne odróżnianie i różnicowanie. Cechy wspólne przynależą co najmniej dwu przedmiotom i są kryteriami grupowania (klasyfikacji, typologii) oraz podobieństwa przedmiotów.
Określenie 1
rzeczy, cechą stałą jest każda cecha jednostanowa.<br>12 Ze względu na liczbę wyróżnionych stanów cechy, dzieli się je na cechy jednostanowe, dychotomiczne (dwustanowe) i wielostanowe. Z uwagi na prostotę, cechy dychotomiczne są często stosowane w komunikacji społecznej (np. dobry - zły, zimny - gorący, wysoki - niski). W zastosowaniach profesjonalnych cechy dychotomiczne są na ogół przekształcane w cechy wielostanowe.<br>13 Przyjmując za kryterium moc zbioru przedmiotów, którym przysługują, cechy dzielą się na indywidualne i wspólne. Cechy indywidualne przynależą pojedynczym przedmiotom i umożliwiają ich wzajemne odróżnianie i różnicowanie. Cechy wspólne przynależą co najmniej dwu przedmiotom i są kryteriami grupowania (klasyfikacji, typologii) oraz podobieństwa przedmiotów.<br>Określenie 1
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego