Typ tekstu: Książka
Autor: Sejm RP
Tytuł: Kodeks Karny
Rok powstania: 1969
przestępstwo, sąd wymierzając karę pozbawienia wolności może orzec tę karę w wysokości do górnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę, nie przekraczając jednak granicy tego rodzaju kary.
Art. 59. § 1. (29) Charakter chuligański występku sąd uwzględnia jako okoliczność wpływającą na zaostrzenie kary.
§ 2. (30) (skreślony).
§ 3. (31) Sąd może orzec na rzecz pokrzywdzonego albo na rzecz Polskiego Czerwonego Krzyża lub na inny cel społeczny wskazany przez sąd nawiązkę w wysokości od 25 do 2.500 złotych.
Art. 59a. (32) Sąd może orzec nawiązkę w wysokości od 25 do 2.500 złotych:
1) na cel społeczny związany z ochroną zdrowia, wskazany przez sąd
przestępstwo, sąd wymierzając karę pozbawienia wolności może orzec tę karę w wysokości do górnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę, nie przekraczając jednak granicy tego rodzaju kary.<br>Art. 59. § 1. (29) Charakter chuligański występku sąd uwzględnia jako okoliczność wpływającą na zaostrzenie kary.<br>§ 2. (30) (skreślony).<br>§ 3. (31) Sąd może orzec na rzecz pokrzywdzonego albo na rzecz Polskiego Czerwonego Krzyża lub na inny cel społeczny wskazany przez sąd nawiązkę w wysokości od 25 do 2.500 złotych.<br>Art. 59a. (32) Sąd może orzec nawiązkę w wysokości od 25 do 2.500 złotych:<br>1) na cel społeczny związany z ochroną zdrowia, wskazany przez sąd
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego