Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 12.30
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
którego w ogóle została wytoczona, była chęć wyeliminowania z życia politycznego jednego z najbardziej wpływowych działaczy opozycji - powiedział "Rzeczpospolitej" wiceprzewodniczący Białoruskiego Komitetu Helsińskiego Harry Pahaniajła. Nie podziela on optymizmu mecenas Striemkowskiej. - Białoruski wymiar sprawiedliwości daleki jest od przestrzegania cywilizowanych standardów. Zaś w sprawach motywowanych względami politycznymi wyrok uniewinniający jest wykluczony na sto procent - uważa Pahaniajła.
Zdaniem większości niezależnych obserwatorów białoruskich głównym powodem, dla którego Marynicz trafił za kratki, są jego aspiracje. Zamierza on ubiegać się o urząd prezydenta.
Z GRODNALIBIA

Sprawa bułgarskich pielęgniarek

Odszkodowania jak za Lockerbie

Sąd w Bengazi odroczył proces o odszkodowanie wytoczony pięciu bułgarskim pielęgniarkom. Sprawę z powództwa cywilnego
którego w ogóle została wytoczona, była chęć wyeliminowania z życia politycznego jednego z najbardziej wpływowych działaczy opozycji - powiedział &lt;name type="tit"&gt;"Rzeczpospolitej"&lt;/&gt; wiceprzewodniczący &lt;name type="org"&gt;Białoruskiego Komitetu Helsińskiego&lt;/&gt; &lt;name type="person"&gt;Harry Pahaniajła&lt;/&gt;. Nie podziela on optymizmu mecenas &lt;name type="person"&gt;Striemkowskiej&lt;/&gt;. - Białoruski wymiar sprawiedliwości daleki jest od przestrzegania cywilizowanych standardów. Zaś w sprawach motywowanych względami politycznymi wyrok uniewinniający jest wykluczony na sto procent - uważa &lt;name type="person"&gt;Pahaniajła&lt;/&gt;.<br>Zdaniem większości niezależnych obserwatorów białoruskich głównym powodem, dla którego &lt;name type="person"&gt;Marynicz&lt;/&gt; trafił za kratki, są jego aspiracje. Zamierza on ubiegać się o urząd prezydenta. <br>&lt;au&gt;&lt;gap&gt; Z GRODNA&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news" sub="world" sex="mf"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;&lt;name type="place"&gt;LIBIA&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Sprawa bułgarskich pielęgniarek&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Odszkodowania jak za &lt;name type="place"&gt;Lockerbie&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>Sąd w &lt;name type="place"&gt;Bengazi&lt;/&gt; odroczył proces o odszkodowanie wytoczony pięciu bułgarskim pielęgniarkom. Sprawę z powództwa cywilnego
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego