Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 7
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
meteorologicznych oraz wskazówki Instytutu Lawinowego w Jasnej na Słowacji. - Jako jedyni robimy to profesjonalnie i nikt nie powinien podważać naszych decyzji - mówi naczelnik Jan Krzysztof. Tymczasem TOPR podlega podwójnej presji. Z jednej strony TPN stara się zawyżyć stopień zagrożenia, aby ograniczyć ruch turystyczny w zatłoczonych Tatrach. Z drugiej strony PKL naciska, aby ten stopień obniżyć, bo każdy dzień przestoju to strata finansowa.
We wtorek, gdy zamykaliśmy bieżący numer "TP", w Tatrach obowiązywał już tylko trzeci stopień zagrożenia lawinowego, ale ciężkie chmury zwiastowały dalsze opady śniegu.
Marek GrocholskiZ perspektywy stolika... czyli sztuka przy kawie

Galeria na wsi? Z dala od zakopianki
meteorologicznych oraz wskazówki Instytutu Lawinowego w Jasnej na Słowacji. - Jako jedyni robimy to profesjonalnie i nikt nie powinien podważać naszych decyzji - mówi naczelnik Jan Krzysztof. Tymczasem TOPR podlega podwójnej presji. Z jednej strony TPN stara się zawyżyć stopień zagrożenia, aby ograniczyć ruch turystyczny w zatłoczonych Tatrach. Z drugiej strony PKL naciska, aby ten stopień obniżyć, bo każdy dzień przestoju to strata finansowa.<br>We wtorek, gdy zamykaliśmy bieżący numer "TP", w Tatrach obowiązywał już tylko trzeci stopień zagrożenia lawinowego, ale ciężkie chmury zwiastowały dalsze opady śniegu.<br>&lt;au&gt;Marek Grocholski&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Z perspektywy stolika... czyli sztuka przy kawie&lt;/tit&gt;<br><br>Galeria na wsi? Z dala od zakopianki
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego