Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Fakt
Nr: 02.11 (35)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
samochody osobowe. Cztery osoby zginęły, dwie zostały ranne. Do groźnego karambolu doszło też na krajowej trójce między Polkowicami a Zieloną Górą. Na szczęście nikt nie ucierpiał, ale powstał gigantyczny korek.
Jak zachować się na oblodzonej drodze, podpowiada kierowca rajdowy Krzysztof Hołowczyc: - Najważniejsze, by dobrze ocenić stan nawierzchni. Najprościej to zrobić naciskając pedał hamulca. Szczególnie trzeba uważać na wiaduktach i mostach, bo na nich szybciej zalega lód. W takich warunkach zwalniamy. Ale bez przesady, nie do 5 km/h, bo zdenerwowani kierowcy wyprzedzają nas, a wtedy o wypadek nietrudno.
PK

Panie z prokuratury piszą książki
W ciągu dnia przerzucają tony akt z
samochody osobowe. Cztery osoby zginęły, dwie zostały ranne. Do groźnego karambolu doszło też na krajowej trójce między &lt;name type="place"&gt;Polkowicami&lt;/&gt; a &lt;name type="place"&gt;Zieloną Górą&lt;/&gt;. Na szczęście nikt nie ucierpiał, ale powstał gigantyczny korek.<br>Jak zachować się na oblodzonej drodze, podpowiada kierowca rajdowy &lt;name type="person"&gt;Krzysztof Hołowczyc&lt;/&gt;: &lt;q&gt;- Najważniejsze, by dobrze ocenić stan nawierzchni. Najprościej to zrobić naciskając pedał hamulca. Szczególnie trzeba uważać na wiaduktach i mostach, bo na nich szybciej zalega lód. W takich warunkach zwalniamy. Ale bez przesady, nie do 5 km/h, bo zdenerwowani kierowcy wyprzedzają nas, a wtedy o wypadek nietrudno.&lt;/&gt;<br>&lt;gap&gt;&lt;au&gt;PK&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art" sub="home"&gt;&lt;tit&gt;Panie z prokuratury piszą książki&lt;/&gt;<br>W ciągu dnia przerzucają tony akt z
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego