Typ tekstu: Książka
Autor: Matejuk Piotr
Tytuł: Wojskowe przyrządy optyczne w II Rzeczypospolitej
Rok: 1997
producentów krajowych i w szwajcarskiej firmie Wild14.
Z liczby tej 29 umów zawartych było z PZO (co stanowiło 58%), 5 z fabryką G. Gerlacha, 4 z fabryką J. Bujaka we Lwowie, a 3 z fabryką Kolberga w Warszawie. Pozostali producenci realizowali dwie lub jedną umowę.
Do obowiązków rzeczoznawcy należał również nadzór i odbiór przyrządów importowanych. We wspomnianym miesiącu marcu 1938 r. nadzorował on realizację umów zawartych przez PZO ze szwedzką firmą Bofors, Zakładami Południowymi w Stalowej Woli, z Zakładami Cegielskiego w Poznaniu, z Kierownictwem Zaopatrzenia Broni Pancernych i Zbrojownią Nr 2.
Wyjątek stanowiły umowy realizowane dla potrzeb Marynarki Wojennej, której przedstawiciele
producentów krajowych i w szwajcarskiej firmie Wild14.<br>Z liczby tej 29 umów zawartych było z PZO (co stanowiło 58%), 5 z fabryką G. Gerlacha, 4 z fabryką J. Bujaka we Lwowie, a 3 z fabryką Kolberga w Warszawie. Pozostali producenci realizowali dwie lub jedną umowę.<br>Do obowiązków rzeczoznawcy należał również nadzór i odbiór przyrządów importowanych. We wspomnianym miesiącu marcu 1938 r. nadzorował on realizację umów zawartych przez PZO ze szwedzką firmą Bofors, Zakładami Południowymi w Stalowej Woli, z Zakładami Cegielskiego w Poznaniu, z Kierownictwem Zaopatrzenia Broni Pancernych i Zbrojownią Nr 2.<br>Wyjątek stanowiły umowy realizowane dla potrzeb Marynarki Wojennej, której przedstawiciele
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego