Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 16
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
się i rozstałem się z wyczynowym uprawianiem narciarstwa. Miałem wtedy 37 lat i 15 lat startów za sobą. Zająłem się potem pracą trenerską. Zresztą już wcześniej byłem zawodnikiem i równocześnie trenerem. Moimi wychowankami byli: Rubiś, "Ociec" Bukowski, Staszek Olesiak, Władek Stopka, Franciszek Fatla, który zdobył wicemistrzostwo Polski w biegach.

- Pański najprzyjemniejszy start w życiu?

- Najlepsze wspomnienia pozostawił mi w pamięci start w akademickich mistrzostwach świata W Semmeringu w 1953 r., kiedy byłem drugi, za Terentjewem, ale tylko dwie sekundy. Rosjanie mieli dla mnie wielkie uznanie, a biegacze radzieccy należeli do czołówki światowej. Wtedy poznałem znakomitych biegaczy Kuzina i Kołczina i zaprzyjaźniliśmy
się i rozstałem się z wyczynowym uprawianiem narciarstwa. Miałem wtedy 37 lat i 15 lat startów za sobą. Zająłem się potem pracą trenerską. Zresztą już wcześniej byłem zawodnikiem i równocześnie trenerem. Moimi wychowankami byli: Rubiś, "Ociec" Bukowski, Staszek Olesiak, Władek Stopka, Franciszek Fatla, który zdobył wicemistrzostwo Polski w biegach.&lt;/&gt;<br><br>&lt;who1&gt;- Pański najprzyjemniejszy start w życiu?&lt;/&gt;<br><br>&lt;who2&gt;- Najlepsze wspomnienia pozostawił mi w pamięci start w akademickich mistrzostwach świata W Semmeringu w 1953 r., kiedy byłem drugi, za Terentjewem, ale tylko dwie sekundy. Rosjanie mieli dla mnie wielkie uznanie, a biegacze radzieccy należeli do czołówki światowej. Wtedy poznałem znakomitych biegaczy Kuzina i Kołczina i zaprzyjaźniliśmy