Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Powszechny
Nr: 43
Miejsce wydania: Kraków
Rok wydania: 1993
Rok powstania: 1994
Ricoeura po Levinasa.
W oficynie "Lettres Modernes" - zbiorowy tom z serii "Etudes Cinematographiques" pod redakcją Michela Esteve, poświęcony twórcy "Przypadku".
15 szkiców podzielonych na 3 części: "Filmowiec moralnego niepokoju", "Dekalog", "Trzy kolory", do tego oczywiście pełna biofilmografia.
Ale i tak naczelny "Positif" Michel Ciment wybrzydza w recenzji, że to tylko namiastka; to przecież skandal, powiada, by tak wielki reżyser, pracujący od tylu lat, nie doczekał się dotąd we Francji pełnego monograficznego omówienia.
Tutejsza kultura przyzwyczaiła przecież swoich uczestników do "panowania nad całością", co ma być odpowiednikiem codziennego poczucia bezpieczeństwa i stabilizacji.
To poczucie od dawna jednak jest złudą.
Moi francuscy znajomi
Ricoeura po Levinasa.<br>W oficynie "Lettres Modernes" - zbiorowy tom z serii "Etudes Cinematographiques" pod redakcją Michela Esteve, poświęcony twórcy "Przypadku".<br>15 szkiców podzielonych na 3 części: "Filmowiec moralnego niepokoju", "Dekalog", "Trzy kolory", do tego oczywiście pełna &lt;orig&gt;biofilmografia&lt;/&gt;.<br>Ale i tak naczelny "Positif" Michel Ciment wybrzydza w recenzji, że to tylko namiastka; to przecież skandal, powiada, by tak wielki reżyser, pracujący od tylu lat, nie doczekał się dotąd we Francji pełnego monograficznego omówienia.<br>Tutejsza kultura przyzwyczaiła przecież swoich uczestników do "panowania nad całością", co ma być odpowiednikiem codziennego poczucia bezpieczeństwa i stabilizacji.<br>To poczucie od dawna jednak jest złudą.<br>Moi francuscy znajomi
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego