Typ tekstu: Książka
Autor: Gretkowska Manuela
Tytuł: Kabaret metafizyczny
Rok wydania: 1995
Rok powstania: 1994
wiary w to, iż Chrystus już przyszedł i dokona przemienienia. Oblicza się, że w ten sposób na progu własnej chaty umarło z głodu około tysiąca dwustu nieporuszeńców.
Inny odłam tej sekty, zbliżony bardziej do judaizmu, uznawał, że Mesjasz jeszcze nie przyszedł, lecz pewnym jest, że nadejdzie. Immobiliatów z tego odłamu napawało troską przypuszczenie, że Mesjasz może przyjść za późno. Działalność ich ograniczała się do pomocy immobiliatom-ekstatykom w sprzedaży majątków i zakupie żywności na ucztę. Obserwowali potem oczekiwanie ekstatyków, ich powolną śmierć głodową potwierdzającą przekonanie, że Mesjasz się spóźnia.
Trzeci odłam, zasługujący najbardziej na miano nieporuszeńców, ze względu na bogactwo doktryny
wiary w to, iż Chrystus już przyszedł i dokona przemienienia. Oblicza się, że w ten sposób na progu własnej chaty umarło z głodu około tysiąca dwustu &lt;orig&gt;nieporuszeńców&lt;/&gt;.<br>Inny odłam tej sekty, zbliżony bardziej do judaizmu, uznawał, że Mesjasz jeszcze nie przyszedł, lecz pewnym jest, że nadejdzie. &lt;orig&gt;Immobiliatów&lt;/&gt; z tego odłamu napawało troską przypuszczenie, że Mesjasz może przyjść za późno. Działalność ich ograniczała się do pomocy &lt;orig&gt;immobiliatom-ekstatykom&lt;/&gt; w sprzedaży majątków i zakupie żywności na ucztę. Obserwowali potem oczekiwanie ekstatyków, ich powolną śmierć głodową potwierdzającą przekonanie, że Mesjasz się spóźnia.<br>Trzeci odłam, zasługujący najbardziej na miano &lt;orig&gt;nieporuszeńców&lt;/&gt;, ze względu na bogactwo doktryny
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego