Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przekrój
Nr: 2930
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 2001
jak twierdzą niektórzy historycy, zostało wraz z wnętrznościami królowej rozwleczone przez psy. Trochę lepszy los spotkał relikwie króla Stanisława Leszczyńskiego - do katedry poznańskiej dotarły w 1814 r. podobno tylko fragmenty żołądka i brzucha.
Zresztą - kto zaręczy, że na Rossie nadal jest serce marszałka Piłsudskiego? Spotkałem się z opiniami, iż ta narodowa relikwia zniknęła z wileńskiego grobu już w 1939 lub 1940 r.
A serce gen. Antoniego Józefa Madalifskiego, który swoim marszem z Ostrołęki do Krakowa rozpoczął insurekcję kościuszkowską - czy dalej spoczywa pod zakrystią kościoła w Przybyszewie?
Ile jest tych tkwiących w murach kościołów, zamków, klasztornych katakumb polskich relikwii? Trzysta, osiemset, tysiąc
jak twierdzą niektórzy historycy, zostało wraz z wnętrznościami królowej rozwleczone przez psy. Trochę lepszy los spotkał relikwie króla Stanisława Leszczyńskiego - do katedry poznańskiej dotarły w 1814 r. podobno tylko fragmenty żołądka i brzucha. <br>Zresztą - kto zaręczy, że na &lt;name type="place"&gt;Rossie&lt;/&gt; nadal jest serce marszałka Piłsudskiego? Spotkałem się z opiniami, iż ta narodowa relikwia zniknęła z wileńskiego grobu już w 1939 lub 1940 r. <br>A serce gen. Antoniego Józefa Madalifskiego, który swoim marszem z Ostrołęki do Krakowa rozpoczął insurekcję kościuszkowską - czy dalej spoczywa pod zakrystią kościoła w Przybyszewie?<br>Ile jest tych tkwiących w murach kościołów, zamków, klasztornych katakumb polskich relikwii? Trzysta, osiemset, tysiąc
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego