Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 3
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
popełniają charakterystyczny dla nich błąd. Porównują wydarzenia współczesne do różnego rodzaju sytuacji z przeszłości, zapominając o jakościowej różnicy między reżimem totalitarnym, w którym oni sprawowali swoje funkcje, a wolnym państwem demokratycznym, w którym dzisiaj żyjemy. W efekcie porównania tego typu zazwyczaj pozbawione są sensu.
Janusz Tylek wystąpił kiedyś w obronie nauczycielki bezprawnie zwolnionej z pracy. Chwała mu za to. Ale jaki to ma związek z faktem, że dzisiaj starosta tatrzański zatrudnia szefa wydziału edukacji i kultury, biorąc pod uwagę tylko jego zdolności organizatorskie z pominięciem kwalifikacji moralnych? Nie wiem.
Dyrektor Franciszek Naglak strasząc kiedyś nauczycieli miał za sobą siłę policyjnego państwa
popełniają charakterystyczny dla nich błąd. Porównują wydarzenia współczesne do różnego rodzaju sytuacji z przeszłości, zapominając o jakościowej różnicy między reżimem totalitarnym, w którym oni sprawowali swoje funkcje, a wolnym państwem demokratycznym, w którym dzisiaj żyjemy. W efekcie porównania tego typu zazwyczaj pozbawione są sensu.<br>Janusz Tylek wystąpił kiedyś w obronie nauczycielki bezprawnie zwolnionej z pracy. Chwała mu za to. Ale jaki to ma związek z faktem, że dzisiaj starosta tatrzański zatrudnia szefa wydziału edukacji i kultury, biorąc pod uwagę tylko jego zdolności organizatorskie z pominięciem kwalifikacji moralnych? Nie wiem.<br>Dyrektor Franciszek Naglak strasząc kiedyś nauczycieli miał za sobą siłę policyjnego państwa
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego