Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Literatura Ludowa
Nr: 3
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1957
szczerby w stroju ludowym. Tym bardziej obecnie Łużyczanki kultywują stare tradycje i wracają do zapomnianego stroju ludowego.


KORESPONDENCJA
Wśród listów nadsyłanych do Literatury Ludowej w ostatnich miesiącach (maj-lipiec) najwięcej było zapytań i utyskiwań w rodzaju: "kiedyż wreszcie ukaże się numer drugi. Tygodnik Społeczno-Literacki "Orka" (nr 7 str. 11) nazwał nawet to przydługie milczenie "złą wróżbą".
Tymczasem Redakcja L.L. robiła wszystko, co było w jej mocy by terminu dotrzymać - niestety problemy natury zasadniczej jak stabilizacja prawna czasopisma, przydział papieru, drukarnia i wreszcie finanse okazały się w rezultacie silniejsze od zapału i najszczerszych chęci.
Pocieszamy się tylko jednym że zniecierpliwienie
szczerby w stroju ludowym. Tym bardziej obecnie Łużyczanki kultywują stare tradycje i wracają do zapomnianego stroju ludowego.&lt;/div&gt;<br><br>&lt;page nr=48&gt;<br>&lt;div&gt;&lt;tit&gt;KORESPONDENCJA&lt;/tit&gt;<br>Wśród listów nadsyłanych do Literatury Ludowej w ostatnich miesiącach (maj-lipiec) najwięcej było zapytań i utyskiwań w rodzaju: "kiedyż wreszcie ukaże się numer drugi. Tygodnik Społeczno-Literacki "Orka" (nr 7 str. 11) nazwał nawet to przydługie milczenie "złą wróżbą".<br>Tymczasem Redakcja L.L. robiła wszystko, co było w jej mocy by terminu dotrzymać - niestety problemy natury zasadniczej jak stabilizacja prawna czasopisma, przydział papieru, drukarnia i wreszcie finanse okazały się w rezultacie silniejsze od zapału i najszczerszych chęci.<br>Pocieszamy się tylko jednym że zniecierpliwienie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego