Typ tekstu: Książka
Autor: Sejm RP
Tytuł: Kodeks Pracy
Rok powstania: 1974
r.
Kodeks pracy.


Preambuła (skreślona).

DZIAŁ PIERWSZY
PRZEPISY OGÓLNE
Rozdział I
Przepisy wstępne

Art. 1. Kodeks pracy określa prawa i obowiązki pracowników i pracodawców.
Art. 2. Pracownikiem jest osoba zatrudniona na podstawie umowy o pracę, powołania, wyboru, mianowania lub spółdzielczej umowy o pracę.
Art. 3. Pracodawcą jest jednostka organizacyjna, choćby nie posiadała osobowości prawnej, a także osoba fizyczna, jeżeli zatrudniają one pracowników.
Art. 3[1]. § 1. Za pracodawcę będącego jednostką organizacyjną czynności w sprawach z zakresu prawa pracy dokonuje osoba lub organ zarządzający tą jednostką albo inna wyznaczona do tego osoba.
§ 2. Przepis § 1 stosuje się odpowiednio do pracodawcy będącego osobą
r.&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;Kodeks pracy.&lt;/&gt;<br><br>&lt;gap&gt;<br>Preambuła (skreślona).<br><br>&lt;tit&gt;DZIAŁ PIERWSZY&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;PRZEPISY OGÓLNE&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;Rozdział I&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;Przepisy wstępne&lt;/&gt;<br><br>Art. 1. Kodeks pracy określa prawa i obowiązki pracowników i pracodawców.<br>Art. 2. Pracownikiem jest osoba zatrudniona na podstawie umowy o pracę, powołania, wyboru, mianowania lub spółdzielczej umowy o pracę.<br>Art. 3. Pracodawcą jest jednostka organizacyjna, choćby nie posiadała osobowości prawnej, a także osoba fizyczna, jeżeli zatrudniają one pracowników.<br>Art. 3[1]. § 1. Za pracodawcę będącego jednostką organizacyjną czynności w sprawach z zakresu prawa pracy dokonuje osoba lub organ zarządzający tą jednostką albo inna wyznaczona do tego osoba.<br>§ 2. Przepis § 1 stosuje się odpowiednio do pracodawcy będącego osobą
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego