Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 11.06
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
pytanie samo się narzuca. Ale czy my dobrze rozumiemy, o co w tym pytaniu chodzi?

To można poznać po odpowiedziach. Mówiono o wizach, offsecie, bliskich kontaktach prezydentów Kwaśniewskiego i Busha, o zdyskontowaniu naszej obecności w Iraku, o korzyściach z roli pomostu łączącego Waszyngton z Europą. Są to sprawy ważne, ale nie najważniejsze.

Podobnie, gdy pod koniec ubiegłego tygodnia podpisywano w Rzymie europejski Traktat Konstytucyjny, powróciło pytanie, czy jest on dobry dla Polski. To pytanie także się narzuca. Ale znów nie jest pewne, że to jest najlepsze pytanie, a zdanie wyrobić sobie można słuchając odpowiedzi.

Mówiono o sile głosu - pozytywnego i blokującego, o
pytanie samo się narzuca. Ale czy my dobrze rozumiemy, o co w tym pytaniu chodzi?<br><br>To można poznać po odpowiedziach. Mówiono o wizach, offsecie, bliskich kontaktach prezydentów Kwaśniewskiego i Busha, o zdyskontowaniu naszej obecności w Iraku, o korzyściach z roli pomostu łączącego Waszyngton z Europą. Są to sprawy ważne, ale nie najważniejsze.<br><br>Podobnie, gdy pod koniec ubiegłego tygodnia podpisywano w Rzymie europejski Traktat Konstytucyjny, powróciło pytanie, czy jest on dobry dla Polski. To pytanie także się narzuca. Ale znów nie jest pewne, że to jest najlepsze pytanie, a zdanie wyrobić sobie można słuchając odpowiedzi.<br><br>Mówiono o sile głosu - pozytywnego i blokującego, o
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego