Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 23
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
pokrewieństw estetycznych.

Pisano jednak, że Velvet Underground i pańska twórczość z pierwszej połowy lat 70. w dużym stopniu uformowała styl twórców punkowej rebelii.

Któż tak pisał?

Na przykład angielski socjolog Dick Hebdige, który pańskie projekty z tamtych czasów nazwał "protopunkiem". Nie zgadza się pan z tym?

Nie zgadzam się. Nigdy nie pisałem piosenek, które mogłyby być manifestami. Nie starałem się i nie staram myśleć na skróty. Owszem, zdarzało mi się grać bardzo ostro i bardzo prosto, niekiedy wbrew dominującym gustom, ale nie miało to nic wspólnego z brytyjskim czy amerykańskim punkiem. Mnie nie ukształtowała idea wzniecania pozornej rewolucji.

Skąd w takim razie
pokrewieństw estetycznych.<br><br>Pisano jednak, że Velvet Underground i pańska twórczość z pierwszej połowy lat 70. w dużym stopniu uformowała styl twórców punkowej rebelii.<br><br>Któż tak pisał?<br><br>Na przykład angielski socjolog Dick Hebdige, który pańskie projekty z tamtych czasów nazwał &lt;orig&gt;"protopunkiem"&lt;/&gt;. Nie zgadza się pan z tym?<br><br>Nie zgadzam się. Nigdy nie pisałem piosenek, które mogłyby być manifestami. Nie starałem się i nie staram myśleć na skróty. Owszem, zdarzało mi się grać bardzo ostro i bardzo prosto, niekiedy wbrew dominującym gustom, ale nie miało to nic wspólnego z brytyjskim czy amerykańskim punkiem. Mnie nie ukształtowała idea wzniecania pozornej rewolucji.<br><br>Skąd w takim razie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego