Typ tekstu: Książka
Tytuł: Sporne sprawy polskiej literatury współczesnej
Rok: 1998
rekonstruuje ich umarłe światy. Pisze wstrząsające historie ocalonych dzieci Holocaustu, które teraz mając około pięćdziesiątki dowiadują się od umierających opiekunów, których uważały za naturalnych rodziców, o swym faktycznym pochodzeniu i stają wobec pustki niewiadomej przeszłości.
Ta zmiana stosunku Hanny Krall do rzeczywistości jest szczególnie wymowna, gdy się pamięta, że stosunkowo niedawno, jak nikt z omawianych prozaików, była ona zaangażowana w dokumentowanie najświeższej aktualności. Prezentowała nowych bohaterów historii, od znanych w skali całego kraju jak Anna Walentynowicz (Ludzie może i nie są źli) lub regionu jak Wiktor Kulerski (Ojcowie i synowie) do znanych w skali zakładu (Trudności ze wstawaniem).
Problematyka pamięci zbiorowej
rekonstruuje ich umarłe światy. Pisze wstrząsające historie ocalonych dzieci Holocaustu, które teraz mając około pięćdziesiątki dowiadują się od umierających opiekunów, których uważały za naturalnych rodziców, o swym faktycznym pochodzeniu i stają wobec pustki niewiadomej przeszłości.<br> Ta zmiana stosunku Hanny Krall do rzeczywistości jest szczególnie wymowna, gdy się pamięta, że stosunkowo niedawno, jak nikt z omawianych prozaików, była ona zaangażowana w dokumentowanie najświeższej aktualności. Prezentowała nowych bohaterów historii, od znanych w skali całego kraju jak Anna Walentynowicz (Ludzie może i nie są źli) lub regionu jak Wiktor Kulerski (Ojcowie i synowie) do znanych w skali zakładu (Trudności ze wstawaniem).<br> Problematyka pamięci zbiorowej
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego