Typ tekstu: Książka
Autor: Kozłowski Stefan
Tytuł: Ekorozwój - wyzwanie XXI wieku
Rok: 2000
ludnościowej świata, która odbyła się w Kairze w r. 1994 nie przyniosła zadowalających rezultatów.

4. Zaakceptowanie koncepcji zrównoważonego rozwoju (ekorozwoju)

Zrównoważony (trwały, stabilny, samopodtrzymujący się) rozwój, zwany też ekorozwojem, ma być podstawą realizacji założeń ery ekologicznej.
Zrównoważony rozwój ma zastąpić dążenie do wzrostu gospodarczego, które cechowało erę przemysłową. Dalsze utrzymywanie nieograniczonego wzrostu gospodarczego nie jest możliwe z uwagi na ograniczoność zasobów Ziemi.
Ekorozwój jest to kreowanie rozwoju bez destrukcji zasobów przyrody. Opierając się na opracowaniu Środowisko a rozwój Polski (1990), można wskazać, że ekorozwój obejmuje:
- długotrwałe wykorzystanie odnawialnych zasobów naturalnych,
- efektywną eksploatację nieodnawialnych źródeł energii,
- utrzymanie stabilności procesów ekologicznych i ekosystemów
ludnościowej świata, która odbyła się w Kairze w r. 1994 nie przyniosła zadowalających rezultatów.<br><br>&lt;tit&gt;4. Zaakceptowanie koncepcji zrównoważonego rozwoju (ekorozwoju)&lt;/&gt;<br><br>Zrównoważony (trwały, stabilny, samopodtrzymujący się) rozwój, zwany też ekorozwojem, ma być podstawą realizacji założeń ery ekologicznej.<br>Zrównoważony rozwój ma zastąpić dążenie do wzrostu gospodarczego, które cechowało erę przemysłową. Dalsze utrzymywanie nieograniczonego wzrostu gospodarczego nie jest możliwe z uwagi na ograniczoność zasobów Ziemi.<br>Ekorozwój jest to kreowanie rozwoju bez destrukcji zasobów przyrody. Opierając się na opracowaniu &lt;hi&gt;Środowisko a rozwój Polski&lt;/&gt; (1990), można wskazać, że ekorozwój obejmuje:<br>- długotrwałe wykorzystanie odnawialnych zasobów naturalnych,<br>- efektywną eksploatację nieodnawialnych źródeł energii,<br>- utrzymanie stabilności procesów ekologicznych i ekosystemów
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego