Typ tekstu: Książka
Autor: Saramonowicz Małgorzata
Tytuł: Siostra
Rok: 1996
wpatrywały się w coś pod jego butami.
Jakub niepewnie podniósł nogę. Cofnął się i spojrzał w dół. Od błyszczącej podłogi odbijała się tylko jego zdeformowana postać.
- Strasznie się męczył - ciągnęła stara - i wie pan co, myślę, że to ktoś podrzucił. Jakiś wróg albo chory człowiek. Z zemsty.
Jakub poczuł się nieswojo. Ostrożnie wyjął z jej drżącej dłoni szklankę i postawił pod lustrem. Bał się, że stara zacznie szlochać, skarżyć się, rozpaczać. Co z nią pocznie? Był obcy. Bezradny. Przerażony. Cała jego wiedza okazała się teraz bezużyteczna. Niepotrzebna.
- O, tu je potem znaleźli. - Wrzasnęła mu nagle do ucha. - Za lustrem były. Całe
wpatrywały się w coś pod jego butami.<br>Jakub niepewnie podniósł nogę. Cofnął się i spojrzał w dół. Od błyszczącej podłogi odbijała się tylko jego zdeformowana postać.<br>- Strasznie się męczył - ciągnęła stara - i wie pan co, myślę, że to ktoś podrzucił. Jakiś wróg albo chory człowiek. Z zemsty.<br>Jakub poczuł się nieswojo. Ostrożnie wyjął z jej drżącej dłoni szklankę i postawił pod lustrem. Bał się, że stara zacznie szlochać, skarżyć się, rozpaczać. Co z nią pocznie? Był obcy. Bezradny. Przerażony. Cała jego wiedza okazała się teraz bezużyteczna. Niepotrzebna.<br>- O, tu je potem znaleźli. - Wrzasnęła mu nagle do ucha. - Za lustrem były. Całe
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego