Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Fakt
Nr: 01.14 (11)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
będziemy mieli mnóstwo kłopotów w urzędach dzielnic. Szczególnie przy sprawach związanych z nieruchomościami (jak np. wieczysta dzierżawa gruntów czy pozwolenie na budowę domu na własnej działce) i wykupem lokali komunalnych.
SR

Czy konsumenci znają swoje prawa?
Nasze prawo konsumenckie odpowiada już normom europejskim. Konsumenci są teraz chronieni znacznie lepiej przed nieuczciwymi praktykami producentów i sprzedawców. Wciąż przybywa klientów, którzy domagają się dobrej jakości. Zdarza się oczywiście nam, klientom, odpuszczać sprzedawcy dla świętego spokoju. Postarajmy się jednak realizować nasze prawa: składajmy reklamacje i pamiętajmy, że nawet najlepiej działające instytucje nie zastąpią samych klientów.
Realizacja prawa najczęściej zależy od postawy konsumenta. Zaczyna się
będziemy mieli mnóstwo kłopotów w urzędach dzielnic. Szczególnie przy sprawach związanych z nieruchomościami (jak np. wieczysta dzierżawa gruntów czy pozwolenie na budowę domu na własnej działce) i wykupem lokali komunalnych. <br>&lt;gap&gt;&lt;au&gt;SR&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art" sub="home"&gt;&lt;tit&gt;Czy konsumenci znają swoje prawa?&lt;/&gt;<br>Nasze prawo konsumenckie odpowiada już normom europejskim. Konsumenci są teraz chronieni znacznie lepiej przed nieuczciwymi praktykami producentów i sprzedawców. Wciąż przybywa klientów, którzy domagają się dobrej jakości. Zdarza się oczywiście nam, klientom, odpuszczać sprzedawcy dla świętego spokoju. Postarajmy się jednak realizować nasze prawa: składajmy reklamacje i pamiętajmy, że nawet najlepiej działające instytucje nie zastąpią samych klientów.<br>Realizacja prawa najczęściej zależy od postawy konsumenta. Zaczyna się
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego