Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 09.04
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
na zwierzętach i ludziach dowiodły, że statyny działają nie gorzej niż typowe leki przeciwwirusowe.



POD LUPĄ

Leczenie za pieniądze

Jesteśmy mocno przywiązani do publicznej służby zdrowia, mimo dyskomfortu w postaci przepełnionych przychodni, wymęczonych lekarzy i ogólnej niepewności jutra. Coraz silniej jednak daje o sobie znać zniecierpliwienie oraz znużenie, związane z niskim poziomem jej usług.

Ponad 10 mln Polaków chciałoby się leczyć prywatnie, a nie publicznie - wynika z badania przeprowadzonego przez TNS OBOP. Chętnie przeznaczyliby na to część lub całość pieniędzy płaconych obecnie na obowiązkowe ubezpieczenie zdrowotne.

Jedna trzecia (32 proc.) badanych deklaruje, że składki powinny wpływać częściowo na publiczne, częściowo na
na zwierzętach i ludziach dowiodły, że statyny działają nie gorzej niż typowe leki przeciwwirusowe.&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;POD LUPĄ&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Leczenie za pieniądze&lt;/&gt;<br><br>Jesteśmy mocno przywiązani do publicznej służby zdrowia, mimo dyskomfortu w postaci przepełnionych przychodni, wymęczonych lekarzy i ogólnej niepewności jutra. Coraz silniej jednak daje o sobie znać zniecierpliwienie oraz znużenie, związane z niskim poziomem jej usług.<br><br>Ponad 10 mln Polaków chciałoby się leczyć prywatnie, a nie publicznie - wynika z badania przeprowadzonego przez TNS OBOP. Chętnie przeznaczyliby na to część lub całość pieniędzy płaconych obecnie na obowiązkowe ubezpieczenie zdrowotne.<br><br>Jedna trzecia (32 proc.) badanych deklaruje, że składki powinny wpływać częściowo na publiczne, częściowo na
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego