Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Świat i Podróże
Nr: 12
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1995
sojowego; 100 ml. wina ryżowego sake; 50 ml. słodkiego wina ryżowego mirin (jeśli nie mamy, to 2 kopiaste łyżki cukru i zwiększamy ilość sake do 150 ml.)
Wołowinę pokroić na cienkie (nie grubsze niż 2 mm) plastry - najwygodniej kroi się mięso lekko zamrożone, ułożyć na półmisku.
Przygotować grzyby: odciąć twarde nóżki, w kapeluszach zrobić nacięcia w kształcie gwiazdki.
Ułożyć na półmisku tofu, shirataki, grzyby, cebulę, kapustę pekińską, liście szpinaku lub natkę i pory - każdy składnik oddzielnie.
Wymieszać składniki sosu, odstawić na stół.
Do każdej miseczki wbić po surowym jajku.
Następne czynności wykonują biesiadnicy wspólnie. Najpierw lekko przysmaża się kilka plastrów mięsa
sojowego; 100 ml. wina ryżowego sake; 50 ml. słodkiego wina ryżowego &lt;foreign lang="jap"&gt;mirin&lt;/foreign&gt; (jeśli nie mamy, to 2 kopiaste łyżki cukru i zwiększamy ilość sake do 150 ml.)<br>Wołowinę pokroić na cienkie (nie grubsze niż 2 mm) plastry - najwygodniej kroi się mięso lekko zamrożone, ułożyć na półmisku.<br>Przygotować grzyby: odciąć twarde nóżki, w kapeluszach zrobić nacięcia w kształcie gwiazdki.<br>Ułożyć na półmisku tofu, &lt;foreign&gt;shirataki&lt;/foreign&gt;, grzyby, cebulę, kapustę pekińską, liście szpinaku lub natkę i pory - każdy składnik oddzielnie.<br>Wymieszać składniki sosu, odstawić na stół.<br>Do każdej miseczki wbić po surowym jajku.<br>Następne czynności wykonują biesiadnicy wspólnie. Najpierw lekko przysmaża się kilka plastrów mięsa
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego