Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 01.23
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
zostało raz na zawsze ustalone, że nie ma nominacji bez porozumienia z klubem - tłumaczy Jerzy Szteliga. - A tu nagle jakiś Morysiak, o którym nikt nic nie wie. Krzysztof się zdenerwował i zażądał konsultacji.
Również premier Leszek Miller przyznał, że Janik domagał się konsultacji klubowych w sprawie powołania Morysiaka. - Dlatego poprosiłem o czas, żeby te konsultacje się odbyły - powiedział premier dziennikarzom.
Jednak inny poseł SLD uważa, że wersja z brakiem konsultacji jest jedynie bardzo wygodną wymówką (i dla Millera, i dla Janika), która ma przykryć rzeczywiste przyczyny braku nominacji na ministra skarbu.
Nie wiadomo, kto zastąpi Czyżewskiego w resorcie skarbu. Jeszcze wczoraj rano
zostało raz na zawsze ustalone, że nie ma nominacji bez porozumienia z klubem&lt;/&gt; - tłumaczy &lt;name type="person"&gt;Jerzy Szteliga&lt;/&gt;. &lt;q&gt;- A tu nagle jakiś &lt;name type="person"&gt;Morysiak&lt;/&gt;, o którym nikt nic nie wie. &lt;name type="person"&gt;Krzysztof&lt;/&gt; się zdenerwował i zażądał konsultacji.&lt;/&gt;<br>Również premier &lt;name type="person"&gt;Leszek Miller&lt;/&gt; przyznał, że &lt;name type="person"&gt;Janik&lt;/&gt; domagał się konsultacji klubowych w sprawie powołania &lt;name type="person"&gt;Morysiaka&lt;/&gt;. &lt;q&gt;- Dlatego poprosiłem o czas, żeby te konsultacje się odbyły&lt;/&gt; - powiedział premier dziennikarzom.<br>Jednak inny poseł &lt;name type="org"&gt;SLD&lt;/&gt; uważa, że wersja z brakiem konsultacji jest jedynie bardzo wygodną wymówką (i dla &lt;name type="person"&gt;Millera&lt;/&gt;, i dla &lt;name type="person"&gt;Janika&lt;/&gt;), która ma przykryć rzeczywiste przyczyny braku nominacji na ministra skarbu.<br>Nie wiadomo, kto zastąpi &lt;name type="person"&gt;Czyżewskiego&lt;/&gt; w resorcie skarbu. Jeszcze wczoraj rano
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego