Typ tekstu: Książka
Autor: Matejuk Piotr
Tytuł: Wojskowe przyrządy optyczne w II Rzeczypospolitej
Rok: 1997
producenta do ich niezwłocznego usunięcia lub dokonywaniu zmian w warunkach technicznych.
W trakcie kontynuowania produkcji przyrządów pracownicy instytutów uczestniczyli w komisyjnym rozstrzygnięciu powstałych problemów, najczęściej na tle odmiennego interpretowania przez producenta lub rzeczoznawcę COMU, obowiązujących warunków technicznych.
Istotną rolę w rozwoju produkcji przyrządów optycznych odegrały prace własne prowadzone przez ITU, obejmujące analizę konstrukcji przyrządów wyprodukowanych za granicą, przede wszystkim niemieckich i francuskich. Na podstawie tych analiz opracowywano wytyczne i ogólne wymagania dla przyrządów przewidzianych do skonstruowania w zakładach czy instytutowych biurach konstrukcyjnych.
Analizując sprawozdanie ITU z wykonanych prac w latach 1933-1936 można ocenić ich zakres z dziedziny przyrządów optycznych12.
Prace
producenta do ich niezwłocznego usunięcia lub dokonywaniu zmian w warunkach technicznych.<br>W trakcie kontynuowania produkcji przyrządów pracownicy instytutów uczestniczyli w komisyjnym rozstrzygnięciu powstałych problemów, najczęściej na tle odmiennego interpretowania przez producenta lub rzeczoznawcę COMU, obowiązujących warunków technicznych.<br>Istotną rolę w rozwoju produkcji przyrządów optycznych odegrały prace własne prowadzone przez ITU, obejmujące analizę konstrukcji przyrządów wyprodukowanych za granicą, przede wszystkim niemieckich i francuskich. Na podstawie tych analiz opracowywano wytyczne i ogólne wymagania dla przyrządów przewidzianych do skonstruowania w zakładach czy instytutowych biurach konstrukcyjnych.<br>Analizując sprawozdanie ITU z wykonanych prac w latach 1933-1936 można ocenić ich zakres z dziedziny przyrządów optycznych12.<br>Prace
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego