Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Gazeta Lubuska
Nr: 07.07
Miejsce wydania: Zielona Góra
Rok: 2005
tam też elewatory są pełne.
Rolnicy mają tylko jedno wyjście - przetrzymać zbiory do 1 listopada, gdy Agencja Rynku Rolnego rozpocznie skup interwencyjny po unijnej stawce 101,30 euro za tonę. Cena rynkowa w czasie żniw będzie dużo niższa.
- Mówi się o 80 euro za tonę, a to dla rolników katastrofa - ocenia Władysław Piasecki, prezes Lubuskiej Izby Rolniczej.

Może nakarmić zwierzęta?

Ale gdzie przechować zboże do 1 listopada i jak opróżnić zawalone ubiegłorocznymi zbiorami magazyny agencji?
- To problem rządu. Powinien naciskać na Unię Europejską, aby pomogła rolnikom wyeksportować zboże - mówi Piasecki.
Część płodów mogą skupić producenci pasz i gorzelnie. Niektórzy rolnicy mają
tam też elewatory są pełne. <br>Rolnicy mają tylko jedno wyjście - przetrzymać zbiory do 1 listopada, gdy Agencja Rynku Rolnego rozpocznie skup interwencyjny po unijnej stawce 101,30 euro za tonę. Cena rynkowa w czasie żniw będzie dużo niższa. <br>- Mówi się o 80 euro za tonę, a to dla rolników katastrofa - ocenia Władysław Piasecki, prezes Lubuskiej Izby Rolniczej.<br><br>&lt;tit&gt;Może nakarmić zwierzęta?&lt;/&gt;<br><br>Ale gdzie przechować zboże do 1 listopada i jak opróżnić zawalone ubiegłorocznymi zbiorami magazyny agencji? <br>- To problem rządu. Powinien naciskać na Unię Europejską, aby pomogła rolnikom wyeksportować zboże - mówi Piasecki. <br>Część płodów mogą skupić producenci pasz i gorzelnie. Niektórzy rolnicy mają
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego