Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 01.05
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
do Europejskiego Trybunału Obrachunkowego
Po posadę do Luksemburga

Kto będzie reprezentował Polskę w Europejskim Trybunale Obrachunkowym, który kontroluje wykonanie unijnego budżetu? Kandydata Radzie Unii Europejskiej zgłosi premier, ale prezes NIK chce mieć wpływ na obsadę tego stanowiska. Również w rządzie Leszka Millera są zainteresowani posadą w Luksemburgu.
Europejski Trybunał Obrachunkowy, odpowiednik Najwyższej Izby Kontroli, jest jedną z głównych instytucji unijnych. Już w maju przyszłego roku polski przedstawiciel ma szansę zasiąść wśród 25 członków ETO. Jednak wciąż nie wiadomo, na jakich zasadach zostanie wybrany. Ma to rozstrzygnąć rząd.
- Najwyższa Izba Kontroli jest zainteresowana udziałem w obsadzaniu stanowiska w Europejskim Trybunale Obrachunkowym - mówi
do &lt;name type="org"&gt;Europejskiego Trybunału Obrachunkowego&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;Po posadę do &lt;name type="place"&gt;Luksemburga&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;intro&gt;Kto będzie reprezentował &lt;name type="place"&gt;Polskę&lt;/&gt; w &lt;name type="org"&gt;Europejskim Trybunale Obrachunkowym&lt;/&gt;, który kontroluje wykonanie unijnego budżetu? Kandydata &lt;name type="org"&gt;Radzie Unii Europejskiej&lt;/&gt; zgłosi premier, ale prezes &lt;name type="org"&gt;NIK&lt;/&gt; chce mieć wpływ na obsadę tego stanowiska. Również w rządzie &lt;name type="person"&gt;Leszka Millera&lt;/&gt; są zainteresowani posadą w &lt;name type="place"&gt;Luksemburgu&lt;/&gt;.&lt;/&gt;<br>&lt;name type="org"&gt;Europejski Trybunał Obrachunkowy&lt;/&gt;, odpowiednik &lt;name type="org"&gt;Najwyższej Izby Kontroli&lt;/&gt;, jest jedną z głównych instytucji unijnych. Już w maju przyszłego roku polski przedstawiciel ma szansę zasiąść wśród 25 członków &lt;name type="org"&gt;ETO&lt;/&gt;. Jednak wciąż nie wiadomo, na jakich zasadach zostanie wybrany. Ma to rozstrzygnąć rząd.<br>&lt;q&gt;- &lt;name type="org"&gt;Najwyższa Izba Kontroli&lt;/&gt; jest zainteresowana udziałem w obsadzaniu stanowiska w &lt;name type="org"&gt;Europejskim Trybunale Obrachunkowym&lt;/&gt;&lt;/&gt; - mówi
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2023

Zapraszamy do udziału w zabawie!

Wybierz słowo
Ile masz lat?
Honorowy Mecenas Plebiscytu

Pobierz e-book "Chwytaj mem" Bartka Chacińskiego!

Honorowy Mecenas Plebiscytu
Zagłosuj
Administratorem danych osobowych uczestników plebiscytu jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących prawach, dostępne jest w Regulaminie. W przypadku wyrażenia zgód marketingowych współadministratorami danych są Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. oraz ePWN Sp. z o.o., na zasadach określonych w Polityce Prywatności.

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2023"!