Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 10.02 (40)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
podstawówki, rozsyłamy ankiety, informujemy, że można umówić się na spotkanie z pedagogiem, tłumaczymy, że to nie jałmużna. Dzieci dożywiane dostają taką samą jak wszyscy kartę do stołówki. Trzeba zachować dyskrecję, żeby nie piętnować biedy.

Niedożywienie dzieci to jednak przede wszystkim problem wsi i małych miasteczek. Im większa miejscowość, tym niższy odsetek uczniów jedzących nieodpłatne posiłki lub ich potrzebujących. W małych miejscowościach dożywiany jest co trzeci uczeń, w największych miastach - co dziesiąty. Jednak tylko 8 proc. polskich szkół deklaruje, że nie ma uczniów potrzebujących pomocy.

Cola na śniadanie

Z badań prof. Barbary Woynarowskiej wynika, że co trzeci polski uczeń przychodzi do szkoły
podstawówki, rozsyłamy ankiety, informujemy, że można umówić się na spotkanie z pedagogiem, tłumaczymy, że to nie jałmużna. Dzieci dożywiane dostają taką samą jak wszyscy kartę do stołówki. Trzeba zachować dyskrecję, żeby nie piętnować biedy.<br><br>Niedożywienie dzieci to jednak przede wszystkim problem wsi i małych miasteczek. Im większa miejscowość, tym niższy odsetek uczniów jedzących nieodpłatne posiłki lub ich potrzebujących. W małych miejscowościach dożywiany jest co trzeci uczeń, w największych miastach - co dziesiąty. Jednak tylko 8 proc. polskich szkół deklaruje, że nie ma uczniów potrzebujących pomocy.<br><br>&lt;tit&gt;Cola na śniadanie&lt;/&gt;<br><br>Z badań prof. Barbary Woynarowskiej wynika, że co trzeci polski uczeń przychodzi do szkoły
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego