Typ tekstu: Książka
Tytuł: Wyjść z matni
Rok: 1994
do alkoholu. Mam takich przyjaciół i rzeczywiście prawie wcale nie piją. I nie szaleją tak, jak opowiadasz.
Anka: Alkohol daje chwilowe poczucie mocy, tylko - niestety - pozbawia zdolności realistycznej oceny własnych możliwości. Można powiedzieć, że im więcej promilli we krwi, tym mniejszy samokrytycyzm.
Włodek: Nawet słabeuszowi kilka szklanek wina dodawało takiej odwagi, że gotów był brać diabła za rogi. Człowieka ogarniała jakaś szaleńcza pewność siebie, ślepo wierzył, że również to, co niemożliwe, jest wykonalne. Takie wariackie pomysły jeszcze umacniały pijącego delikwenta w przekonaniu, że im bardziej narozrabiał, tym jest silniejszy i ważniejszy.

Hulaj dusza, piekła nie ma!

Monika: Mamy takiego sąsiada - młody
do alkoholu. Mam takich przyjaciół i rzeczywiście prawie wcale nie piją. I nie szaleją tak, jak opowiadasz.&lt;/&gt;<br>&lt;who3&gt;Anka: Alkohol daje chwilowe poczucie mocy, tylko - niestety - pozbawia zdolności realistycznej oceny własnych możliwości. Można powiedzieć, że im więcej promilli we krwi, tym mniejszy samokrytycyzm.&lt;/&gt;<br>&lt;who2&gt;Włodek: Nawet słabeuszowi kilka szklanek wina dodawało takiej odwagi, że gotów był brać diabła za rogi. Człowieka ogarniała jakaś szaleńcza pewność siebie, ślepo wierzył, że również to, co niemożliwe, jest wykonalne. Takie wariackie pomysły jeszcze umacniały pijącego delikwenta w przekonaniu, że im bardziej narozrabiał, tym jest silniejszy i ważniejszy.&lt;/&gt;<br><br> Hulaj dusza, piekła nie ma!<br><br>&lt;who1&gt;Monika: Mamy takiego sąsiada - młody
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego