Typ tekstu: Książka
Autor: Zaniewski Andrzej
Tytuł: Król Tanga
Rok: 1997
cicho.
Julia otworzyła drzwi kuchni i weszła do jadalni. Wszystko stało na swoim miejscu. Osowiałe muchy bzyczały i tłukły się o szybę.
Odgarnęła dłonią włosy z czoła i spojrzała w lustro. Uśmiechnęła się... Była dumna, że nie zeszła do schronu i pokonała swój strach. Potrząsnęła głową z podziwu dla własnej odwagi i szybko podeszła do lekko zapylonego okna. Ulica stawała się już niemal normalna.
Dwa białe buldożki francuskie, które podziwiała cała kamienica, zatrzymały się właśnie pod kasztanem, a ich właścicielka, podstarzała, ufarbowana na rudo piękność, ciesząca się opinią dawnej kurtyzany, drżącymi rękami rozplątywała pogmatwane, jedwabne, czerwone smycze.
Buldożki wyglądały na zdenerwowane
cicho.<br> Julia otworzyła drzwi kuchni i weszła do jadalni. Wszystko stało na swoim miejscu. Osowiałe muchy bzyczały i tłukły się o szybę.<br> Odgarnęła dłonią włosy z czoła i spojrzała w lustro. Uśmiechnęła się... Była dumna, że nie zeszła do schronu i pokonała swój strach. Potrząsnęła głową z podziwu dla własnej odwagi i szybko podeszła do lekko zapylonego okna. Ulica stawała się już niemal normalna.<br> Dwa białe buldożki francuskie, które podziwiała cała kamienica, zatrzymały się właśnie pod kasztanem, a ich właścicielka, podstarzała, ufarbowana na rudo piękność, ciesząca się opinią dawnej kurtyzany, drżącymi rękami rozplątywała pogmatwane, jedwabne, czerwone smycze.<br> Buldożki wyglądały na zdenerwowane
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego