Typ tekstu: Książka
Autor: Jamroży Zygmunt
Tytuł: Beton i jego technologie
Rok: 2000
i niskokaloryczny, najlepiej CEM IV, czyli pucolanowy lub CEM III, czyli hutniczy. Można również stosować specjalne cementy portlandzkie (z małą ilością C3S i C3A) - np. cement hydrotechniczny.
Lepszą urabialność uzyskuje się na kruszywach otoczakowych, ale również kruszywo łamane bądź łupane jest dopuszczalne. Ważniejsza jest wielkość ziaren. Ze względu na konieczność ograniczania ilości cementu, należy dążyć do stosowania możliwie dużych ziaren i w dużej ich ilości.
Istotnym zagadnieniem jest suma cementu i innych składników do wielkości 0,125 mm, co koniecznie w składzie betonu hydrotechnicznego musi być uwzględnione, stosownie do rodzaju mieszanki. Nie ma tu krótkiej recepty.
Doświadczenia praktyczne wykazały jednoznacznie, że
i niskokaloryczny, najlepiej CEM IV, czyli pucolanowy lub CEM III, czyli hutniczy. Można również stosować specjalne cementy portlandzkie (z małą ilością C3S i C3A) - np. cement hydrotechniczny. <br>Lepszą urabialność uzyskuje się na kruszywach otoczakowych, ale również kruszywo łamane bądź łupane jest dopuszczalne. Ważniejsza jest wielkość ziaren. Ze względu na konieczność ograniczania ilości cementu, należy dążyć do stosowania możliwie dużych ziaren i w dużej ich ilości. <br>Istotnym zagadnieniem jest suma cementu i innych składników do wielkości 0,125 mm, co koniecznie w składzie betonu hydrotechnicznego musi być uwzględnione, stosownie do rodzaju mieszanki. Nie ma tu krótkiej recepty. <br>Doświadczenia praktyczne wykazały jednoznacznie, że
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego