Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 13 / 14
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
wykluciu się piskląt, maluchy muszą sobie radzić same. Nogale są bowiem jedynymi pisklętami na świecie, które nigdy nie spotykają się ze swoimi rodzicami.

Skrzydlaty Kain

Bezlitosne reguły od początku życia panują wśród orłów oraz innych ptaków drapieżnych. Pisklęta wykluwają się w pewnych odstępach czasu. Najstarszy bywa dla swojego młodszego rodzeństwa okrutny, potrafi nawet słabszego brata rozszarpać i pożreć.
Dziwne stosunki panują także u pewnego rodzaju ptaków azjatyckich, krewnych naszej przepiórki. Wysiadywaniem jaj zajmuje się samiec, jego partnerka, korzystając z dużej ilości wolnego czasu, obdarza zniesionymi przez siebie jajami kilku samców.
Bardzo niefrasobliwym ojcem jest natomiast strzyżyk. Nie dość, że nie bierze
wykluciu się piskląt, maluchy muszą sobie radzić same. Nogale są bowiem jedynymi pisklętami na świecie, które nigdy nie spotykają się ze swoimi rodzicami.<br><br>&lt;tit&gt;Skrzydlaty Kain&lt;/&gt;<br><br>Bezlitosne reguły od początku życia panują wśród orłów oraz innych ptaków drapieżnych. Pisklęta wykluwają się w pewnych odstępach czasu. Najstarszy bywa dla swojego młodszego rodzeństwa okrutny, potrafi nawet słabszego brata rozszarpać i pożreć.<br>Dziwne stosunki panują także u pewnego rodzaju ptaków azjatyckich, krewnych naszej przepiórki. Wysiadywaniem jaj zajmuje się samiec, jego partnerka, korzystając z dużej ilości wolnego czasu, obdarza zniesionymi przez siebie jajami kilku samców.<br>Bardzo niefrasobliwym ojcem jest natomiast strzyżyk. Nie dość, że nie bierze
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego