Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Fakt
Nr: 02.02 (27)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
Jesteśmy w banku, chcemy wziąć kredyt lub wypłacić gotówkę i nagle pada okrzyk: "To jest napad!". To właśnie usłyszały kasjerki banku PBK przy Pasażu Ursynowskim dwa tygodnie temu. Na szczęście klientów wtedy nie było. Ale jak powinni się zachować, gdyby byli świadkami takiej sytuacji? Co robić, żeby wyjść cało z opresji? Oto poradnik Faktu.

Jak się zachować?
Ręce trzymaj na głowie
Taka pozycja jest w czasie napadu najbezpieczniejsza. Trzeba położyć się na brzuchu z rękoma założonymi na głowie, twarz koniecznie zwrócona ku ziemi. Wtedy nie prowokujemy napastników do brutalnych czynów w stosunku do nas.

Zaglądaj tylko ukradkiem
Jeśli to możliwe, trzeba
Jesteśmy w banku, chcemy wziąć kredyt lub wypłacić gotówkę i nagle pada okrzyk: "To jest napad!". To właśnie usłyszały kasjerki banku PBK przy Pasażu Ursynowskim dwa tygodnie temu. Na szczęście klientów wtedy nie było. Ale jak powinni się zachować, gdyby byli świadkami takiej sytuacji? Co robić, żeby wyjść cało z opresji? Oto poradnik Faktu.<br><br>&lt;hi&gt;Jak się zachować?<br>Ręce trzymaj na głowie&lt;/&gt;<br>Taka pozycja jest w czasie napadu najbezpieczniejsza. Trzeba położyć się na brzuchu z rękoma założonymi na głowie, twarz koniecznie zwrócona ku ziemi. Wtedy nie prowokujemy napastników do brutalnych czynów w stosunku do nas.<br><br>&lt;hi&gt;Zaglądaj tylko ukradkiem&lt;/&gt;<br>Jeśli to możliwe, trzeba
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego