Typ tekstu: Książka
Autor: Szaniawski Klemens
Tytuł: O nauce, rozumowaniu i wartościach
Rok: 1994
jest - funkcjid prowadzącej z X do A . Interpretacja funkcji d jest następująca: d(x) = a oznacza, że podejmujący decyzję musi wybrać działanie a w przypadku, gdy X = x . Istnieje naturalnie wiele takich funkcji (zbiór wszystkich funkcji d oznaczać będziemy przez D ), jednak w rozważanym przypadku nietrudno jest znaleźć tę najbardziej optymalną. Jest jasne, że danemu x należy przyporządkować takie działanie, które maksymalizuje oczekiwaną użyteczność przy rozkładzie prawdopodobieństwa p(six) . Optymalną funkcję decyzji określa wzór: dla dowolnych x i a . Uśredniając tę maksymalną użyteczność po zbiorzeX otrzymujemy: czyli użyteczność związaną z optymalną funkcją decyzji.
Z drugiej zaś strony, jeśli podejmujący decyzję nie
jest - funkcjid prowadzącej z X do A . Interpretacja funkcji d jest następująca: d(x) = a oznacza, że podejmujący decyzję musi wybrać działanie a w przypadku, gdy X = x . Istnieje naturalnie wiele takich funkcji (zbiór wszystkich funkcji d oznaczać będziemy przez D ), jednak w rozważanym przypadku nietrudno jest znaleźć tę najbardziej optymalną. Jest jasne, że danemu x należy przyporządkować takie działanie, które maksymalizuje oczekiwaną użyteczność przy rozkładzie prawdopodobieństwa p(six) . Optymalną funkcję decyzji określa wzór:&lt;gap&gt; dla dowolnych x i a . Uśredniając tę maksymalną użyteczność po zbiorzeX otrzymujemy:&lt;gap&gt; czyli użyteczność związaną z optymalną funkcją decyzji.<br> Z drugiej zaś strony, jeśli podejmujący decyzję nie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!