Typ tekstu: Książka
Autor: Szaniawski Klemens
Tytuł: O nauce, rozumowaniu i wartościach
Rok: 1994
przeciętną maksymalizuje. Mówimy w odniesieniu do takiej sytuacji o podejmowaniu decyzji w warunkach ryzyka. Decyzją w warunkach niepewności nazywa się wybór działania, gdy informacja probabilistyczna nie jest dostępna. Rozumowanie przebiega wówczas mniej więcej tak.
Kryterium decyzji przyporządkowuje każdemu problemowi jego rozwiązanie. Rozwiązaniem tym jest (niepusty) podzbiór zbioru wszystkich działań, zwany optymalnym w sensie tego kryterium. Oto przykład kryterium decyzji (zwanego "maximin" i pochodzącego z teorii gier): każde działanie scharakteryzować można przez najmniejszą wartość dającą się za pomocą tego działania realizować, czyli minĆ-Ć1u,- ; optymalne w sensie maximin jest to działanie, dla którego ów dolny kres wartości jest największy.
A oto przykład
przeciętną maksymalizuje. Mówimy w odniesieniu do takiej sytuacji o podejmowaniu decyzji w warunkach ryzyka. Decyzją w warunkach niepewności nazywa się wybór działania, gdy informacja probabilistyczna nie jest dostępna. Rozumowanie przebiega wówczas mniej więcej tak.<br> Kryterium decyzji przyporządkowuje każdemu problemowi jego rozwiązanie. Rozwiązaniem tym jest (niepusty) podzbiór zbioru wszystkich działań, zwany optymalnym w sensie tego kryterium. Oto przykład kryterium decyzji (zwanego "maximin" i pochodzącego z teorii gier): każde działanie scharakteryzować można przez najmniejszą wartość dającą się za pomocą tego działania realizować, czyli minĆ-Ć1u,- ; optymalne w sensie maximin jest to działanie, dla którego ów dolny kres wartości jest największy.<br> A oto przykład
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego