Typ tekstu: Książka
Autor: Dudczak Andrzej
Tytuł: Koparki. Teoria i projektowanie
Rok: 2000
płaskim. Jest on związany z płaszczyzną symetrii osprzętu, która w większości koparek przechodzi przez oś obrotu nadwozia. Na schemacie tym są uwidocznione układy osi współrzędnych, związanych z poszczególnymi zespołami koparki, a także jednolity system oznaczeń i określania położeń charakterystycznych punktów układu.
Punkty J, K, L reprezentują środki mas głównych członów osprzętu, a punkt O położenie środka masy całego osprzętu, które jest zmienne i zależy od jego konfiguracji. Punkty H, N reprezentują środki masy podwozia i nadwozia, punkt M środek masy całej maszyny podstawowej, punkt F to ostrze łyżki.
Punkty A i B oznaczają na schemacie krawędzie wywrotu. Ich położenie określa się
płaskim. Jest on związany z płaszczyzną symetrii osprzętu, która w większości koparek przechodzi przez oś obrotu nadwozia. Na schemacie tym są uwidocznione układy osi współrzędnych, związanych z poszczególnymi zespołami koparki, a także jednolity system oznaczeń i określania położeń charakterystycznych punktów układu.<br>Punkty J, K, L reprezentują środki mas głównych członów osprzętu, a punkt O położenie środka masy całego osprzętu, które jest zmienne i zależy od jego konfiguracji. Punkty H, N reprezentują środki masy podwozia i nadwozia, punkt M środek masy całej maszyny podstawowej, punkt F to ostrze łyżki.<br>Punkty A i B oznaczają na schemacie krawędzie wywrotu. Ich położenie określa się
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego