Typ tekstu: Książka
Tytuł: Polscy ekonomiści w świecie
Rok: 2000
krajów były jednak mocno zróżnicowane, a pewne warunki - zwłaszcza dotyczące zagadnień makroekonomicznych - nie zostały jeszcze spełnione.
Artykuł niniejszy rozpoczynam od omówienia wspólnych oraz swoistych cech ożywienia w poszczególnych krajach. Opisuję przede wszystkim dwa modele ożywienia, które uznaję za zasadniczo różne: polski i węgierski. Dalej następuje omówienie podstawowego znaczenia inwestycji i oszczędności krajowych dla osiągnięcia i utrzymania wysokiego wskaźnika wzrostu i niskiego poziomu bezrobocia. Opieram się tu na tzw. nowej teorii wzrostu. W ostatniej części artykułu stawiam tezę, że największym hamulcem wzrostu są obecnie nazbyt wysokie podatki, związane ze znacznymi wydatkami publicznymi na cele socjalne.

Ogólne cechy ożywienia

Ożywienie definiuję jako okres
krajów były jednak mocno zróżnicowane, a pewne warunki - zwłaszcza dotyczące zagadnień makroekonomicznych - nie zostały jeszcze spełnione. <br>Artykuł niniejszy rozpoczynam od omówienia wspólnych oraz swoistych cech ożywienia w poszczególnych krajach. Opisuję przede wszystkim dwa modele ożywienia, które uznaję za zasadniczo różne: polski i węgierski. Dalej następuje omówienie podstawowego znaczenia inwestycji i oszczędności krajowych dla osiągnięcia i utrzymania wysokiego wskaźnika wzrostu i niskiego poziomu bezrobocia. Opieram się tu na tzw. nowej teorii wzrostu. W ostatniej części artykułu stawiam tezę, że największym hamulcem wzrostu są obecnie nazbyt wysokie podatki, związane ze znacznymi wydatkami publicznymi na cele socjalne. <br><br>&lt;tit&gt;Ogólne cechy ożywienia&lt;/&gt;<br><br>Ożywienie definiuję jako okres
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego