Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przekrój
Nr: 2926
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 2001
przedstawiciele handlowi za najwybitniejszych kreatorów zapachów wcale nie uważają twórców najsławniejszych nawet perfum Diora czy Rochasa, lecz tych, którzy potrafią skomponować dobry i tani zapach cytryny dla producentów płynów do naczyń. Na nim bowiem firmy produkujące sztuczne wonie zarabiają najwięcej.

Bunt roślin
Producenci zapachów coraz śmielej wykorzystują również zmiany w otaczającym człowieka środowisku naturalnym. Z powodu zanieczyszczenia przyrody rośliny zaczęły produkować substancje zapachowe gorszej jakości i w mniejszych ilościach niż jeszcze wiek temu. Poza tym człowiek żyje coraz dalej od natury, w przestrzeni wypełnionej betonem i asfaltem.
Nawet w przydomowym ogródku ubywa zapachów. Krzyżowanie i mutowanie genetyczne kwiatów, krzewów czy drzew
przedstawiciele handlowi za najwybitniejszych kreatorów zapachów wcale nie uważają twórców najsławniejszych nawet perfum &lt;name type="org"&gt;Diora&lt;/&gt; czy &lt;name type="org"&gt;Rochasa&lt;/&gt;, lecz tych, którzy potrafią skomponować dobry i tani zapach cytryny dla producentów płynów do naczyń. Na nim bowiem firmy produkujące sztuczne wonie zarabiają najwięcej.<br><br>&lt;tit1&gt;Bunt roślin&lt;/&gt;<br>Producenci zapachów coraz śmielej wykorzystują również zmiany w otaczającym człowieka środowisku naturalnym. Z powodu zanieczyszczenia przyrody rośliny zaczęły produkować substancje zapachowe gorszej jakości i w mniejszych ilościach niż jeszcze wiek temu. Poza tym człowiek żyje coraz dalej od natury, w przestrzeni wypełnionej betonem i asfaltem.<br>Nawet w przydomowym ogródku ubywa zapachów. Krzyżowanie i mutowanie genetyczne kwiatów, krzewów czy drzew
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego