Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Motor
Nr: 37
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1975
Silnik jest rzeczywiście zasilany zbyt ubogą mieszanką, ale nie z powodu niesprawności gaźnika, a z powodu dostarczania zbyt małych ilości paliwa przez pompę paliwową. Objawy są podobne jak w przypadku wytwarzania ubogiej mieszanki przez gaźnik. Podobne ale nie takie same. I można je odróżnić.
((...))ZA MAŁA WYDAJNOŚĆ POMPY PALIWOWEJPompa paliwowa działa (dlaczego - dziś tłumaczyć nie będziemy) w ten sposób, że ilość dostarczanego przez nią paliwa dostosowuje się zawsze ściśle do ilości, to paliwa pobieranego przez gaźnik. A ilość ta jak wiadomo nie jest stała tylko zależy od obciążenia pod jakim pracuje silnik.
Jeżeli powodem wytwarzania zbyt ubogiej mieszanki jest wadliwa
Silnik jest rzeczywiście zasilany zbyt ubogą mieszanką, ale nie z powodu niesprawności gaźnika, a z powodu dostarczania zbyt małych ilości paliwa przez pompę paliwową. Objawy są podobne jak w przypadku wytwarzania ubogiej mieszanki przez gaźnik. Podobne ale nie takie same. I można je odróżnić. <br>((...)) <br><br><br><br>&lt;tit&gt; ZA MAŁA WYDAJNOŚĆ POMPY PALIWOWEJ &lt;/&gt;<br><br><br><br>Pompa paliwowa działa (dlaczego - dziś tłumaczyć nie będziemy) w ten sposób, że ilość dostarczanego przez nią paliwa dostosowuje się zawsze ściśle do ilości, to paliwa pobieranego przez gaźnik. A ilość ta jak wiadomo nie jest stała tylko zależy od obciążenia pod jakim pracuje silnik. <br>Jeżeli powodem wytwarzania zbyt ubogiej mieszanki jest wadliwa
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego