Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Powszechny
Nr: 46
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 1994
dogmaty (ideologie) "ekonomicznie sprawne".
Koalicja PSL-SLD bazuje ponoć na "dwóch jasno określonych ideologiach: ludowym agraryzmie i socjalistycznym modelu welfare state".
Obie są ekonomicznie niesprawne.
Myślę, że ten przejrzysty opis jest nieprawdziwy.
Po pierwsze, nie tylko ekonomia wpływa na politykę gospodarczą, również odwrotnie.
Właśnie ten zwrotny wpływ stanowi najważniejszy składnik paradygmatu kulturowego, w którym funkcjonuje i kształtuje się teoria.
Hic et nunc jest to paradygmat z obszaru anglosaskiego, z epoki Reagana i Thatcher, choć oczywiście, są też w nim elementy znacznie starsze i bardziej długotrwałe.
W rezultacie, w salonie, w którym zbiera się ekonomiczne dobre towarzystwo, podłoga leży skosem i wszystkich
dogmaty (ideologie) "ekonomicznie sprawne".<br>Koalicja PSL-SLD bazuje ponoć na "dwóch jasno określonych ideologiach: ludowym agraryzmie i socjalistycznym modelu &lt;foreign&gt;welfare state&lt;/&gt;".<br>Obie są ekonomicznie niesprawne.<br>Myślę, że ten przejrzysty opis jest nieprawdziwy.<br>Po pierwsze, nie tylko ekonomia wpływa na politykę gospodarczą, również odwrotnie.<br>Właśnie ten zwrotny wpływ stanowi najważniejszy składnik paradygmatu kulturowego, w którym funkcjonuje i kształtuje się teoria.<br>&lt;foreign&gt;Hic et nunc&lt;/&gt; jest to paradygmat z obszaru anglosaskiego, z epoki Reagana i Thatcher, choć oczywiście, są też w nim elementy znacznie starsze i bardziej długotrwałe.<br>W rezultacie, w salonie, w którym zbiera się ekonomiczne dobre towarzystwo, podłoga leży skosem i wszystkich
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2023

Zapraszamy do udziału w zabawie!

Wybierz słowo
Ile masz lat?
Honorowy Mecenas Plebiscytu

Pobierz e-book "Chwytaj mem" Bartka Chacińskiego!

Honorowy Mecenas Plebiscytu
Zagłosuj
Administratorem danych osobowych uczestników plebiscytu jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących prawach, dostępne jest w Regulaminie. W przypadku wyrażenia zgód marketingowych współadministratorami danych są Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. oraz ePWN Sp. z o.o., na zasadach określonych w Polityce Prywatności.

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2023"!