Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 15/03
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
przyczyną skażenia w 1999 roku w Belgii pasz i żywności rakotwórczymi dioksynami był przeciek oleju grzewczego w fabryce tłuszczów paszowych Verkest koło Gandawy, lub skażenie surowców do produkcji tłuszczów, które dostarczono temu zakładowi.
Incydent ten kosztował belgijską gospodarkę blisko miliard euro strat. W przypadku dioksyn skażone substancje wprowadzono do produkcji pasz.
Nie zawsze coca-cola
Skażone były także napoje produkowane przez Coca-Colę w Belgii i Dunkierce we Francji. Amerykański koncern szybko wykrył przyczynę wypadku, która sprowadzała się do wykorzystania skażonego dwutlenku węgla i zabrudzenia palet służących do transportu substancją zwalczającą grzyby pleśniowe. Skażone wyroby wycofano z rynku.


strona 10
Kultura
przyczyną skażenia w 1999 roku w Belgii pasz i żywności rakotwórczymi dioksynami był przeciek oleju grzewczego w fabryce tłuszczów paszowych Verkest koło Gandawy, lub skażenie surowców do produkcji tłuszczów, które dostarczono temu zakładowi. <br>Incydent ten kosztował belgijską gospodarkę blisko miliard euro strat. W przypadku dioksyn skażone substancje wprowadzono do produkcji pasz. <br>Nie zawsze coca-cola<br>Skażone były także napoje produkowane przez Coca-Colę w Belgii i Dunkierce we Francji. Amerykański koncern szybko wykrył przyczynę wypadku, która sprowadzała się do wykorzystania skażonego dwutlenku węgla i zabrudzenia palet służących do transportu substancją zwalczającą grzyby pleśniowe. Skażone wyroby wycofano z rynku.&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news"&gt;<br>strona 10<br>&lt;tit&gt;Kultura
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego