Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przegląd Wojsk Lądowych
Nr: 4 (34)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1962
obserwacji powinna wynosić 1000-2000 m.)
Wybór i urządzenie celów.
W zależności od rodzaju zadań ogniowych, celów treningu oraz od liczby strzelających należy w wybranym uprzednio rejonie określić i przygotować odpowiednią liczbę celów.
Odpowiednio do sposobu pozorowania rozróżniamy cele: punktowe (ckm, punkt ogniowy, działo przeciwpancerne itp.) oraz: szerokie (transzeja, leżąca piechota itp.). Nie należy rozmieszczać w głąb i wszerz, a odstępy i odległości między nimi nie powinny przekraczać 300-500 m co ma znaczenie ze względu na konieczność przechodzenia grup pozorujących z jednego celu na drugi.
Kierownik zajęcia powinien zawczasu określić położenie (współrzędne) celów i oznaczyć je na mapie. Umożliwią mu
obserwacji powinna wynosić 1000-2000 m.)<br>&lt;tit1&gt;Wybór i urządzenie celów.&lt;/tit1&gt;<br>W zależności od rodzaju zadań ogniowych, celów treningu oraz od liczby strzelających należy w wybranym uprzednio rejonie określić i przygotować odpowiednią liczbę celów.<br>Odpowiednio do sposobu pozorowania rozróżniamy cele: punktowe (ckm, punkt ogniowy, działo przeciwpancerne itp.) oraz: szerokie (transzeja, leżąca piechota itp.). Nie należy rozmieszczać w głąb i wszerz, a odstępy i odległości między nimi nie powinny przekraczać 300-500 m co ma znaczenie ze względu na konieczność przechodzenia grup pozorujących z jednego celu na drugi.<br>Kierownik zajęcia powinien zawczasu określić położenie (współrzędne) celów i oznaczyć je na mapie. Umożliwią mu
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego