Typ tekstu: Książka
Tytuł: Wyjść z matni
Rok: 1994
Zawsze można się jakoś wykręcić, to chyba nie jest takie trudne.
Anka: Zależy, co człowiek sobie wyobraża. Większość z nas nie zdaje sobie sprawy, jak głęboko ma wbite do głowy, że odmawiając picia naraża się innym. Od małego każdy słyszał i sam powtarzał: "a kto z nami nie wypije, tego piorun trzaśnie" albo co najmniej "tego we dwa kije".
Monika: No rzeczywiście. Jak mówiłeś, Włodek? Jeżeli ktoś nie pije, staje się podejrzanym odmieńcem.
Włodek: Ludzie po prostu nie rozumieją, że alkoholik nie może wypić nawet jednego kieliszka. Jest też i tak, że większość naszego społeczeństwa nie przepada za abstynentami.
Anka: Nie
Zawsze można się jakoś wykręcić, to chyba nie jest takie trudne.&lt;/&gt;<br>&lt;who3&gt;Anka: Zależy, co człowiek sobie wyobraża. Większość z nas nie zdaje sobie sprawy, jak głęboko ma wbite do głowy, że odmawiając picia naraża się innym. Od małego każdy słyszał i sam powtarzał: "a kto z nami nie wypije, tego piorun trzaśnie" albo co najmniej "tego we dwa kije".&lt;/&gt;<br>&lt;who1&gt;Monika: No rzeczywiście. Jak mówiłeś, Włodek? Jeżeli ktoś nie pije, staje się podejrzanym odmieńcem.&lt;/&gt;<br>&lt;who2&gt;Włodek: Ludzie po prostu nie rozumieją, że alkoholik nie może wypić nawet jednego kieliszka. Jest też i tak, że większość naszego społeczeństwa nie przepada za abstynentami.&lt;/&gt;<br>&lt;who3&gt;Anka: Nie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego