Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 32
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
od chłopca oczekuje się, że zdobędzie jakąś pozycję w życiu, a 18 lat to dosyć, żeby urodzić dziecko i poprowadzić dom? Dlaczego w podręcznikach szkolnych mama z Alą gotują obiad, a tata z Olkiem robią same ciekawe rzeczy? Dlaczego po ślubie kobieta automatycznie przybiera nazwisko męża? Dlaczego kiedy kobiety zaczynają pisać książki, to krytycy nazywają to literaturą menstruacyjną? (feministki odgryzły się nazywając krytyków Bractwem Siurkowym).
Feministki przyznają, że wiele z tych pytań może wyglądać na czepianie się rzeczy bez znaczenia, ale twierdzą, że w ten właśnie sposób buduje się społeczne stereotypy ról płciowych.
Nie bez znaczenia jest jeszcze jeden stereotyp: feministki
od chłopca oczekuje się, że zdobędzie jakąś pozycję w życiu, a 18 lat to dosyć, żeby urodzić dziecko i poprowadzić dom? Dlaczego w podręcznikach szkolnych mama z Alą gotują obiad, a tata z Olkiem robią same ciekawe rzeczy? Dlaczego po ślubie kobieta automatycznie przybiera nazwisko męża? Dlaczego kiedy kobiety zaczynają pisać książki, to krytycy nazywają to literaturą menstruacyjną? (feministki odgryzły się nazywając krytyków Bractwem Siurkowym).<br>Feministki przyznają, że wiele z tych pytań może wyglądać na czepianie się rzeczy bez znaczenia, ale twierdzą, że w ten właśnie sposób buduje się społeczne stereotypy ról płciowych.<br>Nie bez znaczenia jest jeszcze jeden stereotyp: feministki
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego