Typ tekstu: Książka
Autor: Myślińska Elżbieta
Tytuł: Laboratoryjne badania gruntów
Rok wydania: 1998
Rok powstania: 1992
skurczalności gruntu (wS %) oblicza się wg wzoru:

4. Przebieg oznaczania granicy plastyczności (wP)

1. Próbkę gruntu o masie około 50 g i wilgotności naturalnej miesza się dokładnie.

2. Jeśli grunt znajduje się w stanie półzwartym lub zwartym, nasyca się go wodą do stanu plastycznego, a jeśli znajduje się w stanie płynnym, podsusza się go w temperaturze pokojowej.

3. Do badania można używać grunt pozostały po oznaczeniu granicy płynności (p. § 5), podsuszając go również w temperaturze pokojowej.

4. Z wydzielonej próbki gruntu usuwa się ziarna średnicy większej niż 2 mm.

5. Z przygotowanej w powyższy sposób próbki gruntu formuje się kulkę średnicy
skurczalności gruntu (wS %) oblicza się wg wzoru: &lt;gap&gt;<br><br>4. Przebieg oznaczania granicy plastyczności (wP)<br><br>1. Próbkę gruntu o masie około 50 g i wilgotności naturalnej miesza się dokładnie.<br><br>2. Jeśli grunt znajduje się w stanie półzwartym lub zwartym, nasyca się go wodą do stanu plastycznego, a jeśli znajduje się w stanie płynnym, podsusza się go w temperaturze pokojowej.<br><br>3. Do badania można używać grunt pozostały po oznaczeniu granicy płynności (p. § 5), podsuszając go również w temperaturze pokojowej.<br><br>4. Z wydzielonej próbki gruntu usuwa się ziarna średnicy większej niż 2 mm.<br><br>5. Z przygotowanej w powyższy sposób próbki gruntu formuje się kulkę średnicy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego