Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Almanach Humanistyczny "Bez wiedzy i zgody..."
Nr: 5
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1986
w tym wierszu, tzn., że jego śmierć miała być ofiarą. Niedopuszczalne jest moim zdaniem porównanie Nietzschego z "ostatnim człowiekiem" - to wręcz niezrozumiałe, że tłumacz mógł coś takiego napisać.
W ogóle po przeczytaniu tego artykułu odniosłem wrażenie, że Berent zapoczątkował w kulturze polskiej pewien niedobry sposób pisania o Nietzschem, który pokutuje po dziś dzień. Najgorszy tekst o Nietzschem, jaki się ukazał w Polsce, szkic p. Ewy Bieńkowskiej, jest też o wszystkim i o niczym.
RZ: Nie zapominajmy o Kuczyńskim, to przecież znacznie gorsze.
KS: No tak, ale Kuczyński to w ogóle jest nic.
Chciałem jeszcze powiedzieć, że rozumienie rewolucji jako powrotu, o czym kilka
w tym wierszu, tzn., że jego śmierć miała być ofiarą. Niedopuszczalne jest moim zdaniem porównanie Nietzschego z "ostatnim człowiekiem" - to wręcz niezrozumiałe, że tłumacz mógł coś takiego napisać.<br> W ogóle po przeczytaniu tego artykułu odniosłem wrażenie, że Berent zapoczątkował w kulturze polskiej pewien niedobry sposób pisania o Nietzschem, który pokutuje po dziś dzień. Najgorszy tekst o Nietzschem, jaki się ukazał w Polsce, szkic p. Ewy Bieńkowskiej, jest też o wszystkim i o niczym.&lt;/&gt;<br>&lt;hi&gt;RZ&lt;/hi&gt;: &lt;who1&gt;Nie zapominajmy o Kuczyńskim, to przecież znacznie gorsze.&lt;/&gt;<br>&lt;hi&gt;KS&lt;/hi&gt;: &lt;who2&gt;No tak, ale Kuczyński to w ogóle jest nic.<br> Chciałem jeszcze powiedzieć, że rozumienie rewolucji jako powrotu, o czym kilka
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego