Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Relaks i Kolekcjoner Polski
Nr: 11
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1988
Kossaków, Ludwiga Maciąga, Michała Byliny, lancami używanymi w pułkach jazdy polskiej, rzędem końskim i umundurowaniem ułana polskiego oraz rzeźbami Edwarda Majkowskiego o tematyce ułańskiej.
Nic więc dziwnego, iż wystawa cieczy się popularnością i uznaniem, ponieważ jak pisali w zaproszeniu organizatorzy wystawy: "Tradycje polskie broni białej ujmowane dewizą ŤHonor i Ojczyznať, po wieczne czasy zapisane zostały w ojczystej historii".

UWAGA! FALSYFIKATY
Andrzej Ryszkiewicz
Kiedy przed wiekami narodziło się kolekcjonerstwo, wkrótce dołączył doń handel dziełami sztuki, ale też zaraz pojawił się i złowrogi cień: fałszerstwo. Przypominają o nim co pewien czas ujawnione afery. Ostatnia, sprzed kilku miesięcy, była zupełnie nietypowa.
Oto malarz kanadyjski Real Lessard
Kossaków, Ludwiga Maciąga, Michała Byliny, lancami używanymi w pułkach jazdy polskiej, rzędem końskim i umundurowaniem ułana polskiego oraz rzeźbami Edwarda Majkowskiego o tematyce ułańskiej. <br>Nic więc dziwnego, iż wystawa cieczy się popularnością i uznaniem, ponieważ jak pisali w zaproszeniu organizatorzy wystawy: "Tradycje polskie broni białej ujmowane dewizą ŤHonor i Ojczyznať, po wieczne czasy zapisane zostały w ojczystej historii".&lt;page nr=17&gt; &lt;/&gt;<br> <br> &lt;div type="art" sex="m"&gt;&lt;tit&gt;UWAGA! FALSYFIKATY &lt;/&gt;<br>&lt;au&gt;Andrzej Ryszkiewicz&lt;/&gt; <br>&lt;intro&gt;Kiedy przed wiekami narodziło się kolekcjonerstwo, wkrótce dołączył doń handel dziełami sztuki, ale też zaraz pojawił się i złowrogi cień: fałszerstwo. Przypominają o nim co pewien czas ujawnione afery. Ostatnia, sprzed kilku miesięcy, była zupełnie nietypowa.&lt;/&gt;<br>Oto malarz kanadyjski Real Lessard
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego