Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Kwartalnik Historii Nauki i Techniki
Nr: 1
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1980
napisałem szerzej w innym miejscu. . W niniejszym natomiast doniesieniu pragnę ukazać niewielki fragment jego działalności, ilustrujący równocześnie stan wiedzy technicznej na temat przechowywania żywności w pierwszej ćwierci XIX w.
Na posiedzeniu ogólnym TPN dnia 20 kwietnia 1823 r. sekretarz Edward Czarnecki stwierdził, że "obywatel powiatu bracławskiego w guberni podolskiej, były podkomorzy Jan Horodecki przesłał rysunek suszarni wraz z jej opisem przez niego uczynionym. Oba te pisma oddano pod sąd działu umiejętności" Zajęto się w Towarzystwie tą sprawą w normalnym trybie, a o recenzje poproszono Michała Kodo, Marka Antoniusza Pawłowicza i Karola Skrodzkiego.
Nad wyżej wymienionym "pismem" i rysunkami suszarni Jana Horodeckiego
napisałem szerzej w innym miejscu. &lt;page nr=169&gt;. W niniejszym natomiast doniesieniu pragnę ukazać niewielki fragment jego działalności, ilustrujący równocześnie stan wiedzy technicznej na temat przechowywania żywności w pierwszej ćwierci XIX w.<br> Na posiedzeniu ogólnym TPN dnia 20 kwietnia 1823 r. sekretarz Edward Czarnecki stwierdził, że "obywatel powiatu bracławskiego w guberni podolskiej, były podkomorzy Jan Horodecki przesłał rysunek suszarni wraz z jej opisem przez niego uczynionym. Oba te pisma oddano pod sąd działu umiejętności" Zajęto się w Towarzystwie tą sprawą w normalnym trybie, a o recenzje poproszono Michała Kodo, Marka Antoniusza Pawłowicza i Karola Skrodzkiego.<br> Nad wyżej wymienionym "pismem" i rysunkami suszarni Jana Horodeckiego
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego