Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Wprost
Nr: 44
Miejsce wydania: Poznań
Rok: 1997
finansowych oraz strukturalnych państwa.
- Mówił pan, że należy zadbać o to, aby obecnie najwięcej zyskali ci, którzy stracili na reformach z początku lat 90. Czy oznacza to, że teraz mają stracić ci, którzy wówczas najwięcej zyskali?
- Absolutnie nie należy tego stawiać w tak kategoryczny sposób. Chodzi o to, aby nie pogłębiać wielkiego, groźnego dla reform społecznego rozwarstwienia, jakie zaznaczyło się na początku lat 90. Naszym celem jest zniwelowanie zbyt wielkich różnic między dochodami uzyskiwanymi przez poszczególne grupy społeczne.
- To zajmie lata, wielu wyborców zaś oczekuje szybkiej poprawy.
- Myślę, że jeżeli będziemy stosowali sprawdzone już reguły gry ekonomicznej, to możemy utrzymać dotychczasowy
finansowych oraz strukturalnych państwa.&lt;/&gt;<br>&lt;who1&gt;- Mówił pan, że należy zadbać o to, aby obecnie najwięcej zyskali ci, którzy stracili na reformach z początku lat 90. Czy oznacza to, że teraz mają stracić ci, którzy wówczas najwięcej zyskali?&lt;/&gt;<br>&lt;who2&gt;- Absolutnie nie należy tego stawiać w tak kategoryczny sposób. Chodzi o to, aby nie pogłębiać wielkiego, groźnego dla reform społecznego rozwarstwienia, jakie zaznaczyło się na początku lat 90. Naszym celem jest zniwelowanie zbyt wielkich różnic między dochodami uzyskiwanymi przez poszczególne grupy społeczne.&lt;/&gt;<br>&lt;who1&gt;- To zajmie lata, wielu wyborców zaś oczekuje szybkiej poprawy.&lt;/&gt;<br>&lt;who2&gt; - Myślę, że jeżeli będziemy stosowali sprawdzone już reguły gry ekonomicznej, to możemy utrzymać dotychczasowy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego