Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 10
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
zawodach tych już od kilku lat startują również zakopiańczycy, będący ratownikami TOPR lub członkami Klubu Wysokogórskiego. Baza zawodów mieści się w Wetlinie, a trasy są wytyczane w zależności od warunków śniegowych i pogodowych.
W tym roku start odbył się w Smereku, skąd zawodnicy podchodzili pod szczyt o tej samej nazwie, pokonując około 600 metrów przewyższenia, stamtąd trawersem na Przełęcz Orłowicza i zjazd do Wetliny, skąd podchodzili na Jawornik. Wracali przez Wetlinę do Smereka. Trasa miała 28 km długości i około 1500 metrów przewyższenia. Mistrzem Połonin w roku 1999 został Jan Tybor. Drugie miejsce zajął Wojciech Gąsienica Mikołajczyk, a trzecie zawodnik z
zawodach tych już od kilku lat startują również zakopiańczycy, będący ratownikami TOPR lub członkami Klubu Wysokogórskiego. Baza zawodów mieści się w Wetlinie, a trasy są wytyczane w zależności od warunków śniegowych i pogodowych.<br>W tym roku start odbył się w Smereku, skąd zawodnicy podchodzili pod szczyt o tej samej nazwie, pokonując około 600 metrów przewyższenia, stamtąd trawersem na Przełęcz Orłowicza i zjazd do Wetliny, skąd podchodzili na Jawornik. Wracali przez Wetlinę do Smereka. Trasa miała 28 km długości i około 1500 metrów przewyższenia. Mistrzem Połonin w roku 1999 został Jan Tybor. Drugie miejsce zajął Wojciech Gąsienica Mikołajczyk, a trzecie zawodnik z